داستان سایت مشاوران

استارت آپ ساجاملک چگونه شکل گرفت:

در حقیقت این ایده در سال 1397، زمانی که خانواده من تصمیم به فروش ملک خود با هدف خرید ملکی جدید داشتند، شکل گرفت. در آن زمان مسئولیت پیگیری خرید و فروش بر عهده من بود، چراکه من تنها کسی بودم که وقت بیشتری نسبت به سایر اعضای خانواده داشتم. پس ابتدا برای فروش خانه اقدام به ثبت درخواست فروش در سایت دیوار کردم و بعد برای خرید ملک جدید شروع به جستجو در سایت ها و به صورت حضوری سرزدن به بنگاهای املاک شهر کردم.

اتلاف وقت بسیار زیاد، تعدد مکالمه و سرزدن به بنگاه های املاک، من رو متوجه یک کمبود و یک نکته طلایی در این بین کرد. کمبود: هیچ فضا یا بستری برای ثبت درخواست (خرید) در فضای اینترنتی وجود نداشت(البته خوده بستر فروش نیز یک مشکل اساسی داشت). و نکته طلایی آن بود که بیش از 80% کیس های خوب(ملک های مناسب برای خرید و فروش) داخل دفتر و یا سررسیدهای مشاوران املاک نوشته و ثبت شده بود که فقط خوده مشاوران به آن دسترسی داشتد و جزء اطلاعات محرمانه هر بنگاهی به حساب می آمد.

هنوز هم با وجود سایت های بزرگی مثل دیوار یا شیپور میتوان گفت در زمینه ملک، بیشترین معاملات در محل بنگاها و به واسط همین کیس های موجود در دفترها یا سرسید ها شکل میگیرد. خب، اینطور بود که احساس کردم برای مستاجرانی که هرساله با این رویداد باید مواجه شوند یا افرادی که وقت کافی برای پیگیری حضوری ندارند میتواند مشکل بزرگی محسوب شود. با تحقیق و پرسجو، این نیاز برایم بیشتر پدیدار شد؛ نیازی که با جواب دادن به آن میتوانست مشکلات زیادی را حل کند.

آیا سوالی دارید؟

پاسخگوی تمام سوالات شما عزیزان هستیم
حالا با ما تماس بگیرید